به راحتی می توان عکاسی را در صدر جدول جذاب ترین ها قرار داد. از آنجا که عکاسی با ثبت خاطرات مهم ما سر و کار دارد، یک عکاس باید عاشق باشد تا بتواند بهترین لحظات را در بهترین قاب ها ثبت کند. اما عاشقی که برای کسی نون و آب نمیشه!

در کنار عکاسی، حسابداری هم از رشته های تخصص است که از ضروریات هر کسب و کاری است. تنها جذابیت حسابداری سر و کله زدن با پول و محاسبه سود است. وگرنه که بحث مالیات و مو را از ماست بیرون کشیدن کارشناسان مالیاتی و حساسیت بالا در ثبت و تحلیل اعداد ریز و درشت کسب و کارها کار هر کسی نیست. علی الخصوص وقتی روی صحبت با بچه های هنرمند و با ذوق عکاس باشد که مدام در حال بالا و پایین کردن زاویه دید و پیدا کردن بهترین قاب برای گرفتن یک شات حسابی هستند.

بله کار عکاس ثبت کردن لحظه ها است و کار حسابدار ثبت کردن اعداد و ارقام مالی. هر دو دقت و وسواس زیادی را طلب می کند که اگر اهل فن نباشید با پستی و بلندی های زیادی مواجه خواهید شد.

همان طور که زمینه کاری عکاس ها بسیار متفاوت است، از ساده ترین کار یعنی گرفتن عکس های پرسنلی و چاپ عکس های خانوادگی گرفته تا ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک، با هزینه های بسیار متنوعی نیز سر و کار دارند و برای مدیریت بهتر برنامه ها و بعد مالی آنها به ثبت و ضبط هزینه ها و پیگیری امور مالی نیاز است. پس چه کسی مطمئن تر ازنرم افزار حسابداری استانداردکه با حواس جمع تراکنش های مالی را ثبت می کند.

از هزینه های متغیر که بگذریم، بحث هزینه های ثابت نیز جای خودش را دارد. اینکه با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد هزینه هایی مانند حقوق و دستمزد، اجاره بها و هزینه انرژی درصد مهمی از هزینه های کسب و کار را تشکیل می دهند. بنابراین هیچ رقمه نمی توان اهیمت حسابداری را برای عکاسان نادیده گرفت. در این نوشته سعی داریم کمی از جایگاهنرم افزار حسابداریبرای اتلیه های عکاسی و فیلمبرداری و کمک به حساب و کتاب دقیق آنها صحبت کنیم.

امضا کردن قرارداد کاری با عکاس حکم سوت شروع بازی فوتبال را دارد. با این تفاوت که دو طرف با امضا کردن قرارداد، شرایط بازی یا همان شرایط کار را قبول کرده و برای رساندن تعهدات خود تا تاریخ مشخص با هم همکاری می کنند. اگر قرارداد کاری اصولی و شفاف نباشد، چه برای عکاس و چه برای ارباب رجوع می تواند دردسر آفرین باشد.

البته متن قرارداد اغلب ثابت است و تنها نوع خدمات و شرایط ارائه آن بسته به نیاز متفاوت خواهد بود. از آنجا که عکاسی در دسته کارهای خدماتی قرار می گیرد، اشاره دقیق به نوع خدمات و زمان تحویل و هزینه آنها از ضروری ترین مواردی است که باید در متن قرارداد به طور شفاف بیان شود. همچنین نوع تسویه حساب (نقدی یا مدت دار) و وضعیت پرداخت هر قرارداد باید ثبت و مشخص باشد تا از بعد مالی قرارداد و بحث پاس شدن چک ها غافل نشویم.

بعد از بستن قرارداد ثبت اطلاعات هر قرارداد همچون تاریخ مشخص شده برای عکاسی،میزان پرداختی نقدی،تاریخ و مبلغ چک های هر قراردادو تیم انتخابی برای انجام عکاسی قرارداد ضروری است.

آموزش های بیشتر در وبلاگ سایت پارمیس:https://www.parmisit.com/support/training-center/articles

چگونه یک برنامه غذایی هفتگی داشته باشیم؟

خرید لوازم نقاشی و نوشت افزار کودک

عکاسی با نرم افزار حسابداری

های ,قرارداد ,ثبت ,هزینه ,کار ,ها ,و کار ,هزینه های ,کسب و ,سر و ,ثبت و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
جدیدترین مطالب و اخبار اینترنتی | سایت | تکنولوژی | سئو gitacomputeris zaban elec2020 وبلاگ تخصصی تکنولوژی و موبایل ایران و جهان مطالب اینترنتی دانلود بازی و برنامه اندروید تولید محتوای آموزشی و بازی kahrobafunsd تجهیزات فروشگاهی